TUS - trening umiejętności społecznych

TUS

Prowadzimy zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych  Goldsteina – czyli nauczanie dzieci umiejętności niezbędnych do postępowania w codziennym życiu.

Program skierowany jest do dzieci i młodzieży z diagnozą ZA, ADHD, agresywnych, nieśmiałych, mających trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji z rówieśnikami i dorosłymi, adaptacją do nowych sytuacji, przestrzeganiem norm społecznych.

Zajęcia mają na celu poprawę funkcjonowania w sytuacjach społecznych.

Celem zajęć TUS jest nabycie umiejętności:

• radzenia sobie z emocjami,
  • rozpoznawana emocji,
  • słuchania i zadawania pytań,
  • nawiązywania relacji i podtrzymywania rozmowy, dyskusji,
  • pracy w grupie,
  • zachowań asertywnych,
  • rozumienia uczyć innych – empatia,
  • radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych,
  • przestrzegania zasad.
Zajęcia TUS

Zajęcia będą się odbywały w czterech grupach wiekowych:

•  4 – 6 lat,
  •  7 – 9 lat,
  • 10 – 12 lat,
  • 13 – 15 lat.

Koszt zajęć TUS składających się z 12 spotkań wynosi 1140 zł;

Każde spotkanie trwa 90 minut;

Zajęcia są prowadzone w Warszawie przy ul. Porajów 10 w Poradni “Psycholog dla Ciebie”;

Istnieje możliwość płatności za zajęcia w dwóch ratach.

Dlaczego my?

• małe grupy (do 8 osób);
  • zajęcia prowadzone są przez doświadczonego psychologa i ko-terapeutę;
  • mamy  doświadczenie w pracy terapeutycznej;
  • wydajemy zaświadczenie uczestnictwa w zajęciach TUS;
  • bezpłatne indywidualne spotkanie z prowadzącym w trakcie trwania bądź po zakończeniu TUS;
  • w razie potrzeby dodatkowe, bezpłatne, wsparcie ko-terapeutów w ramach TUS (indywidualne spotkania z dziećmi oraz opiekunami);
  • dla dzieci kontynuujących 10% rabatu na kolejny semestr zajęć.

Po wypełnieniu zgłoszenia zapraszamy rodzica z dzieckiem na spotkanie trwające 50 min.

Przed przystąpieniem do grupy potrzebna jest konsultacja z osobą prowadzącą grupę. Program zajęć ukierunkowany jest na indywidualne potrzeby uczestników.

Koszt 50 min spotkania kwalifikacyjnego wynosi  150 zł.

Zapisy na zajęcia TUS prowadzone są przez cały rok.

W celu zapisania dziecka na zajęcia TUS prosimy o wypełnienie i wysłanie poniższej ankiety:

Proszę zaznaczyć odpowiednie pole.
W przypadku posiadania orzeczenia (zaznaczenia w poprzedniej zakładce pola "TAK") proszę określić rodzaj orzeczenia zaznaczając odpowiednie pole.
Proszę tu wpisać ewentualne uwagi (wypełnienie rubryki nie jest wymagane)
Klauzula informacyjna dostępna jest na stronie internetowej Stowarzyszenia w zakładce O nas/RODO (https://stowarzyszenie-mari.org.pl/mari/o-nas/rodo/)