FRIS pomaga

Rozpoczęliśmy zapisy do programu FRIS Pomaga.

Zastanawiasz się, co będziesz robić w życiu, jaką obrać ścieżkę rozwoju. Wspólnie z organizacją “Fris Pomaga” pomożemy Tobie w zrozumieniu swoich predyspozycji, styli myślenia, oraz pokażemy jak wzmocnić poczucie własnej wartości.

Do udziału w programie zapraszamy młodzież od 17 roku życia.

Poniżej znajdziesz link, za pomocą którego możesz wysłać zgłoszenie do programu “FRIS Pomaga”:

Formularz zgłoszeniowy dla osób NIEPEŁNOLETNICH

Formularz zgłoszeniowy dla osób PEŁNOLETNICH

Do osób, które wyślą formularz zgłoszeniowy odezwiemy się niebawem.

Więcej informacji o stylach myślenia znajdziesz na stronie: Style Myślenia FRIS

Udział w programie “FRIS Pomaga” jest nieodpłatny.

Trening Umiejętnosci Społecznych

Zajęcia TUS

Prowadzimy rekrutację na zajęcia TUS.

Program zajęć skierowany jest do dzieci i młodzieży z diagnozą ZA, ADHD, agresywnych, nieśmiałych, mających trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji z rówieśnikami i dorosłymi, adaptacją do nowych sytuacji, przestrzeganiem norm społecznych.

Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie w zakładce TUS (odnośnik poniżej)


Warsztaty terapeutyczne dla młodzieży

Często nie zdajemy sobie sprawy jak ogromne problemy ma młodzież – tego na pierwszy rzut oka nie widać, a sygnały dawane przez młodego człowieka są często niezauważane lub niewłaściwie odczytywane. Zdarza się, że dostrzegana przez dorosłych (i traktowana jak dzwonek alarmowy) jest dopiero próba samobójcza dziecka. Takie „drobiazgi” jak lęk/niechęć/strach/nieumiejętność nawiązywaniem relacji rówieśniczych skutkuje często (przeważnie) zmianą swego życia na „wirtualne” – z nosem w ekranie komputera lub smartfonu.

Czytaj dalej Warsztaty terapeutyczne dla młodzieży

Lato z szermierką

W imieniu własnym i Akademii Szermierki, z którą podjęliśmy współpracę, zapraszamy serdecznie na „LATO Z SZERMIERKĄ”.

Zajęcia będą się odbywały od 1 sierpnia do 15 września 2020 r. przy ul. Wiśniowej 56 w Warszawie:

Czytaj dalej Lato z szermierką

Czas…

Tak wiele nas dzieli i jak wiele łączy.

Dziś jest bardzo trudny czas dla nas wszystkich, głośno mówi się o zagrożeniach związanych z pandemią, ale już za chwilę kwestie psychologiczne dadzą nam sygnał, że coś jest nie tak. Kiedy wydarzenia wokół nas zmieniają się jak w kalejdoskopie, a pojawiające się co chwila informacje wydają się groźne lub niezrozumiałe – wtedy często każdy chce dodać coś od siebie, chce być pierwszy i wiedzieć lepiej. Pojawia się wiele niesprawdzonych, sprzecznych informacji – często z niesprawdzonych lub niewiarygodnych źródeł. Nie pozwólcie wciągnąć się w tę machinę. Proszę, korzystajcie tylko z wiarygodnych źródeł informacji. Najważniejszy dziś jest spokój i opanowanie. Wewnętrzna siła spokoju pozwoli Wam na przezwyciężenie, lęku, strachu czy innych emocji, które w nadmiarze są niepożądane.

Czytaj dalej Czas…

Warszawski Kalejdoskop Edukacyjny 2019 – relacja filmowa.

Udało nam się zarejestrować proces tworzenia przez młodych artystów malowideł na folii. Miało to miejsce podczas Warszawskiego Kalejdoskopu Edukacyjnego, który w tym roku odbył się na Podzamczu przy Parku Fontann:


Czytaj dalej Warszawski Kalejdoskop Edukacyjny 2019 – relacja filmowa.

Relacja z VII Kalejdoskopu Edukacyjnego

W niedzielę 8 września odbyła się kolejna edycja Warszawskiego Kalejdoskopu Edukacyjnego – imprezy organizowanej wspólnie przez warszawskie organizacje pozarządowe, Wydział Edukacji m.st. Warszawy i Branżową Komisję Dialogu Społecznego ds. Edukacji.

Dzieci malowały obrazy na przezroczystej folii
DOBRO widziane oczami dziecka
Czytaj dalej Relacja z VII Kalejdoskopu Edukacyjnego

VII Kalejdoskop Edukacyjny 2019

W najbliższą niedzielę 8 września zapraszamy na VII Warszawski Kalejdoskop Edukacyjny.

W tym roku Kalejdoskop Edukacyjny odbędzie się na skwerze przy Multimedialnym Parku Fontann. Warszawskie organizacje pozarządowe przygotowały dla dzieci i młodzieży moc atrakcji. Wszystkich rodziców zapraszamy do “Strefy rodzica”.

Czytaj dalej VII Kalejdoskop Edukacyjny 2019

list dorosłych osób ze spektrum autyzmu

Drodzy Rodzice,

Jesteśmy dorosłymi ze spektrum autyzmu, przedtem byliśmy dziećmi i nastolatkami.

Z perspektywy czasu zrozumieliśmy naszą odmienność i wiemy, co nam pomagało, a co przeszkadzało w życiu. Po pierwsze, jesteśmy ludźmi, po drugie dopiero – osobami ze spektrum autyzmu. Są wśród nas także rodzice, dlatego zdajemy sobie sprawę, że diagnoza Waszego dziecka skłania Was do poszukiwań odpowiedzi na pytania: “co teraz?”, “co w tej sytuacji da mi nadzieję?”

Czytaj dalej list dorosłych osób ze spektrum autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Około 1% ludzi na całym świecie cierpi na spektrum zaburzeń autystycznych.

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nie wszyscy wiemy czym jest autyzm. Świadomość autyzmu może pomóc nam go zrozumieć i zaakceptować. Zapraszam do lektury

Czytaj dalej Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

objęliśmy patronatem festiwal Kultura Nieponura 2019

Podobnie jak w zeszłym roku, objęliśmy patronatem festiwal Kultura Nieponura. W tym roku zapraszamy wszystkich w sobotę 4 maja – do Centrum Kreatywności Targowa. Nie znamy jeszcze programu festiwalu, ale pamiętając wydarzenie zeszłoroczne wiemy,  że warto zarezerwować sobie ten dzień na obejrzenie festiwalu.

Relacja z II Warszawskiego Tygodnia Edukacyjnego

W ostatnim tygodniu października 2018r w miało miejsce wydarzenie przygotowane przez warszawskie organizacje pozarządowe, przy współudziale Biura Edukacji m.st Warszawy.  Była to druga już edycja Warszawskiego Pozarządowego Tygodnia Edukacyjnego na którą złożyło się ponad 130 imprez edukacyjnych zorganizowanych przez 49 organizacji. Przez cały tydzień, od 20 do 28 października 2018r  odbywały się zajęcia edukacyjne skierowane do wszystkich – dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizatorzy przygotowali dla Warszawiaków :  warsztaty, gry, pokazy,  wystawy, spotkania, spacery, spektakle, wykłady i prelekcje, projekcje filmów oraz zajęcia w pokoju zabawek.

Czytaj dalej Relacja z II Warszawskiego Tygodnia Edukacyjnego

II Warszawski Pozarządowy Tydzień Edukacyjny

Już za kilka dni odbędzie się druga edycja Warszawskiego Pozarządowego Tygodnia Edukacyjnego

Wydarzenie adresowane jest do wszystkich: dzieci, młodzieży oraz dorosłych.  W ramach Tygodnia Edukacyjnego, w dniach 20 – 28 października 2018r, w różnych miejscach stolicy, odbędzie się 127 imprez edukacyjnych, przygotowanych przez 49 organizacji. Będą mogli Państwo wziąć udział w warsztatach, wykładach, pokazach filmowych i teatralnych, edukacyjnych grach miejskich, wycieczkach i wystawach.  Wszystkie wydarzenia Warszawskiego Tygodnia Edukacyjnego są bezpłatne.

Czytaj dalej II Warszawski Pozarządowy Tydzień Edukacyjny

byliśmy na Warszawskim Kalejdoskopie Edukacyjnym 2018

W minioną niedzielę, 27 maja w Parku Bródnowskim odbył się VI Warszawski Kalejdoskop Edukacyjny. Oto relacja z imprezy:

Mieliśmy cudowną pogodę! Słońce świeciło przez cały dzień, co niewątpliwie przyczyniło się do dużej frekwencji – dzieci wprost oblegały nasze namioty. Najmłodsi uczestnicy pikniku wytrwali do samego końca,  dzieci malowały swoje obrazy nawet po zakończeniu imprezy –  kiedy już chowaliśmy przybory malarskie.

Czytaj dalej byliśmy na Warszawskim Kalejdoskopie Edukacyjnym 2018

Warszawski Kalejdoskop Edukacyjny 2018 – już w najbliższą niedzielę

To już w najbliższą niedzielę 27 maja!

Zapraszamy do Parku Bródnowskiego  na VI Warszawski Kalejdoskop Edukacyjny – imprezę nie tylko dla dzieci.

Zagraj w… KALEJDOSKOP !

Zobacz pokazy z ciekłym azotem a nawet wybuchowe eksperymenty chemiczne, obejrzyj happening historyczny z kilkumetrową kopią obrazu Jana Matejki, sprawdź jak się robi słodycze bez cukru, weź udział w grach varsavianistycznych, a nawet spróbuj popływać kajakiem po parkowym stawie. A to tylko część atrakcji przygotowanych przez 22 organizacje pozarządowe w ramach VI Warszawskiego Kalejdoskopu Edukacyjnego. Impreza dedykowana całym rodzinom odbędzie się w niedzielę 27 maja w godz. 11-17 w Parku Bródnowskim – razem z Turniejem Rycerskim.

Czytaj dalej Warszawski Kalejdoskop Edukacyjny 2018 – już w najbliższą niedzielę